Lekcje odwrócone

Lekcje odwrócone w Łobuziakach to zajęcia w 100% przygotowane i prowadzone przez dzieci. W pierwszym semestrze każdy z uczniów przygotował zajęcia na wybrany przez siebie temat. Tematy były naprawdę różne, od zajęć o zwierzętach, piłce nożnej, muzyce, przez cukiernictwo po ulubioną grę.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na lekcje odwrócone w Łobuziakach? Takie zajęcia uczą dzieci zaangażowania i cierpliwości. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przygotowują swoje lekcje, wszystko przygotowują samodzielnie. Kiedy wchodzą w rolę nauczyciela widzą zachowania uczniów w innym świetle, dostrzegają, że zachowanie dzieci wpływa na przeprowadzenie zajęć, co uczy je szacunku do innych i wspierania siebie nawzajem. Zaczynają kontrolować się pod względem ciszy, trenują panowanie nad swoimi emocjami.

Lekcje odwrócone pozwalają dziecku na odkrycie swoich możliwości i talentów, pokazanie sobie i innym, że są ekspertami w ulubionych dziedzinach, przez co stają się pewniejsze siebie, nie boją się wyrażać swoich opinii, otwierają się i robią to co czują.

A my najbardziej cieszymy się, widząc jak naszym dzieciom rosną skrzydła.

Najważniejsze jednak, że takie zajęcia doceniają same dzieci!

Masz pytania?

Pisz Śmiało