O nas

Prywatna szkoła podstawowa Łobuziaki - realizująca podstawę programową, wykiełkowała na bazie naszych doświadczeń w prowadzeniu  żłobków i przedszkoli (lobuziaki.com.pl). Stała się konsekwencją dorastania dzieci i naszego rozwoju. Jest to miejsce, gdzie dzieci  rozwijają się w sposób naturalny oraz zindywidualizowany. Eksplorują świat w przyjaznym środowisku, ze wsparciem inspirujących ludzi. Szkoła została stworzona dla naszych i Waszych dzieci, na bazie zachwytu edukacją fińską, porozumieniem bez przemocy, ruchem budzących się szkół oraz beztroskiej, dziecięcej zabawy.

Nasze główne założenia : 

  1. Działamy na bazie nurtów pedagogicznych zgodnych z naszą misją, jesteśmy zwolennikami edukacji poprzez działanie, chcemy budzić w dzieciach chęć poznania i rozwijania własnego talentu, uczyć szacunku do pracy własnej oraz innych. Dzieci, dostając możliwość wolnego wyboru podążają za własnymi potrzebami rozwojowymi. W ten sposób odkrywają własne pasje i talenty.
  2. Podejście wychowawcze Jespera Juula - to relacja, szacunek, zaufanie oraz autentyczność. Dzieci dorastające w środowisku akceptacji nie boją się wyrażać własnego zdania, potrafią zadbać o siebie i innych. Dorośli ufając dziecku w jego kompetencje otwierają przed nim wachlarz możliwości rozwoju.
  3. Brak ocen - każdy ma prawo do rozwoju na miarę swoich możliwości. Stawiamy na motywację wewnętrzną, aby motorem do nauki była szczera chęć, wypływająca z potrzeby rozwoju. Nagrody i kary, jakimi są oceny, wpływają negatywnie na chęć podejmowania aktywności dla niej samej. Wspieramy współpracę, nie rywalizację.
  4. Tutoring szkolny i rodzinny - aby jeszcze bardziej zindywidualizować edukację.  Tutor jest przewodnikiem. Poznając każde dziecko i każdą rodzinę wspiera ich indywidualne potrzeby. Może poprowadzić dziecko do jego talentów, może wspomagać w trudnościach.
  5. Praca metodą projektu - bo życie nie dzieli się na przedmioty. Metoda ta łączy wiele dziedzin w jednym temacie. Rozwija umiejętności poszukiwania danych, współpracy, kreatywności, analizy, przedstawienia pracy. Pod tematem jajek możemy dla przykładu zawrzeć biologię, historię, sztukę, matematykę, geografię czy chemię. Więcej o pracy metodą projektu przeczytasz tutaj.
  6. Lekcje odwrócone - zamieniamy się z dziećmi rolami i pozwalamy im przygotować zajęcia na dowolny ulubiony temat. Więcej o naszych lekcjach odwróconych przeczytasz tutaj.
  7. Rozwój inteligencji emocjonalnej  - aby lepiej rozumieć siebie i innych. Szeroko pojęte umiejętności społeczne są jedną z najważniejszych kompetencji w każdych czasach. A umiejętność zadbania o własne granice dają poczucie własnej wartości oraz bezpieczeństwa w trudnych relacjach.
  8. Edukacja outdoorowa - ruch, świeże powietrze, możliwość przeżycia przygody i kontakt z naturą, która wycisza oraz pomaga stabilizować emocje. Więcej o naszych lekcjach w naturze przeczytasz tutaj. 
  9. Własna kuchnia - pyszne i pełnowartościowe posiłki. Miejsce, gdzie każdy z nas, od czasu do czasu może sam coś przygotować i poczuć się jak prawdziwy Szef kuchni.  
  10. Sala sensoryczna - terapia i usprawnienie zmysłów, co jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka.Więcej na temat integracji sensorycznej przeczytasz tutaj.

Masz pytania?

Pisz Śmiało